התמחויות

דיני מעצרים- מהם דיני מעצרים?

מעצר לצרכי חקירה

דיני מעצרים הינם אחד מהתחומים המרכזיים של עורך הדין הפלילי. במדינת ישראל, עורכת המשטרה מעצרים רבים לצרכי חקירה והפעלת לחץ.

דיני מעצרים נחלקים ל- 2 הליכים: המטרה של ההליך הראשון (מעצר לצרכי חקירה) הוא לערוך את החקירה והמטרה של ההליך השני הוא לעצור את החשוד עד סיום ההליכים לאחר הגשתו של כתב האישום.

כאשר החקירה מתחילה, רשאי קצין המשטרה לעצור אדם למשך יממה. עם סיום 24 השעות הראשונות, צריכה המשטרה לבקש הארכת מעצר או לשחררו. לבית המשפט הסמכות להאריך את המעצר לצרכי החקירה ( נקרא גם מעצר ימים) למשך 30 ימים במקרים מסוימים וחריגים יש אפשרות להאריך את תקופת המעצר עד ל- 70 יום באישור היועץ המשפטי לממשלה.

ובמידה והתיק מגיע לידי כתב אישום?

אם התיק מגיע לידי כתב אישום רשאית התביעה לבקש לעצור את הנאשם עד לסיום ההליכים. במקרים אלו נפתח הליך אשר מכונה בשם הליך מעצר עד תום ההליכים לצד התיק הפלילי. כדי לעצור את הנאשם צריך להציג ראיות ועילת מעצר. במקרים אלו צריך עורך הדין לאתר בעיות וסדקים בראיות או בעילת מעצר.

בשלב זה רשאי הנאשם לבקש להיות בחלופת מעצר כגון : " מעצר בית" ותנאים מגבילים אחרים.

באמצעות עורך דין תומר בן חמו, תוכל לקבל הגנה וסיוע לאורך כל הדרך. הייעוץ, ההכוונה והניסיון שצבר עורך הדין במשך השנים יחזקו אותך ויאפשרו לך לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

אתה מוזמן לצור קשר על ידי מילוי טופס ההתקשרות ונציג מטעם המשרד יחזור אליך בהקדם האפשרי.

התמחויות נוספות

.צור קשר